KONTUROVÁNÍ OBLIČEJE

KONTUROVÁNÍ OBLIČEJE

Plastická chirurgie bez skalpelu! I to je možné! Dokážeme zdůraznit přednosti a zakrýt nedostatky pomocí barev.

Níže jsou uvedena schémata z knihy „Make-up současnosti“ stylisty Roberta Jonese.

face 1 copyKorekce v závislosti na tvaru obličeje

Každý člověk je jiný a ne vždy má dokonalé proporce obličeje. Stačí však drobná korekce a každý může dosáhnout požadovaného vizuálního efektu. K tomu nám dopomůžou následující minerální výrobky: primery, concealery, korektory, rozjasňovače, bronzery, růže a pudry.

První krok – na celý obličej a krk naneste primer a pak tónovací make-up. Měl by dokonale odpovídat tónu pleti.

Druhý krok – rozjasněte obličej pomocí korektoru a / nebo rozjasňovače. Aplikujte je na oblasti obličeje, na které chcete přitáhnout pozornost. Přípravky totiž vizuálně rozšiřují/ zvětšují (viz obrázek číslo 1). Nezávisle na tvaru obličeje je potřeba nanášet svítivý konturovací přípravek na střed čela, bradu a oblast pod očima. Neplatí to pouze pro podlouhlý tvar obličeje.

Třetí krok – požadované kontury vykreslete tmavším tónovacím make-upem nebo bronzerem. Daná místa se zmenší / ztmaví. Docílíte tak perfektního oválného tvaru obličeje.

Věnujte pozornost tvářence. Pro „prodloužení“ obličeje ji aplikujte v horizontálním směru, na oválný obličej diagonálně.

 

face 2 copy

Pozor!

Existují dva typy „širokých“ obličejů (s převahou horizontální velikosti) a šest typů „podlouhlých“ obličejů (s převahou vertikální velikosti).

Šířka obličeje se stanoví na základě úrovně spánků. Výška obličeje odpovídá linii vedené od horní části čela ke spodní části brady (obrázek číslo 2.).

Pod pojmem „široký“ obličej máme na mysli kulaté a hranaté obličeje. Vzdálenost mezi krajními body na lícní kosti na úrovni spánků (šířka tváře) je přibližně stejná, jako výška obličeje.

Pojmem „podlouhlý“ obličej označujeme oválné, pravoúhlé, srdcovité, lichoběžné a kosočtvercové tváře.

Oválný obličej není třeba upravovat.

 

face 3 copyKulatý obličej

Charakteristické rysy: šířka obličeje je přibližně rovna její délce, ale ve tvářích vypadá širší (obrázek číslo 3).

Cíl korekce: zmenšit (zúžit) obličej

Korekce: tmavší odstín tónovacího make-upu nebo bronzeru aplikujte po téměř celém obvodu obličeje s „překročením hranice“ tváří. Vizuálně tak ztenčíte a prodloužíte obličej. Tvářenku aplikujte na obličej ve tvaru trojúhelníku.

 

face 4 copyHranatý obličej

Charakteristické rysy: čelo, tváře a brada mají téměř stejnou šířku. Vertikální rozměr je přibližně ve vodorovné poloze. Tvář vypadá široce hranatá a jakoby krátká, kombinuje tedy vlastnosti širokého obličeje a pravoúhlého (Obr. číslo 4.).

Cíl korekce: změkčit úhly, vizuálně prodloužit obličej.

Korekce: tmavší odstín tónovacího make-upu nebo bronzeru aplikujte na celý obvod obličeje, abyste dosáhli změkčení úhlů širokého čela a dolní čelisti. Tvářenku aplikujte na tváře do trojúhelníkového tvaru.

 

 

 

face 5 copyPravoúhlý obličej

Charakteristické rysy: čelo, lícní kosti a brada mají téměř stejnou šířku. Vertikální rozměr přesahuje vodorovnou rovinu. Takový obličej je charakteristický výraznou pravoúhlou bradou a čelem (obr. číslo 5.).

Cíl korekce: zaoblit okraje obličeje.

Korekce: tmavší odstín tónovacího make-upu nebo bronzeru aplikujte na rohy širokého čela a dolní čelisti. Tvářenku aplikujte formou horizontálních osmiček na lícní kosti obličeje, abyste dosáhli oválného tvaru.

 

face 6 copySrdcovitý obličej

Charakteristické rysy: od čela je obličej široký, dále pak zúžený špičatou bradou (vizuálně jako obrácený trojúhelník), lícní kosti a čelo jsou stejné šířky, vertikální dimenze převažuje nad vodorovnou rovinou (obr. číslo 6.).

Cíl korekce: zjemnit špičatou bradu; vyvážit širokou horní část obličeje s dlouhou a úzkou spodní částí.

Korekce: tmavší bronzer zúží čelo a oblast čelistí a opticky vyváží úzkou bradu. Tmavý tón by neměl být aplikován níže, než pod lícní kosti, aby nezúžil spodní část obličeje. Rozjasňovač naneste na bradu, aby ji vizuálně tak rozšíříte. Tvářenku aplikujte ve tvaru trojúhelníku.

 

 

 

face 7 copyLichoběžníkovitý obličej

Charakteristické rysy: úzké čelo, obličej široký ve tvářích a bradě (obrázek číslo 7.).

Cíl korekce: vizuálně zúžit širokou spodní část obličeje.

Korekce: tmavší bronzer nebo tónovací make-up je nutný ke ztmavení oblasti tváře a spodní čelisti. Na čelo aplikujte pouze korektor nebo světlý odstín rozjasňovače. Tvářenku aplikujte ve tvaru trojúhelníku.

 

face 8 copyKosočtvercový obličej

Charakteristické rysy: tvář, která je široká v lícních kostech nebo ve spáncích, nízké a úzké čelo obličej se zužuje do špičaté brady (obrázek číslo 8.).

Cíl korekce: zúžit oblast lícních kostí, aby byla v rovnováze s úzkým čelem a bradou.

Korekce: tmavší odstín tónovacího make-upu nebo bronzeru aplikujte pouze na oblasti spánků. Na bradu a čelo aplikujte concealer nebo rozjasňovač. Tvářenku aplikujte ve tvaru trojúhelníku.

 

 

face 9 copy

 

Protáhlý obličej (úzký obličej)

Charakteristické rysy: vertikální rozměr výrazně převažuje nad horizontálním (obr číslo 9.).

Cíl korekce: vizuálně zkrátit tvář.

Korekce: tmavší odstín tónovacího make-upu nebo bronzeru aplikujte na bradu a podél vlasové linie. Tím se opticky zkrátí obličej. Tvářenku aplikujte ve tvaru kruhu na tváře k posílení a vyvážení obličejových rozměrů.

 

 

S pozdravem,

Nataliia Symonova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.