KOSMETICKÉ ŠTĚTCE A PÉČE O NĚ

KOSMETICKÉ ŠTĚTCE A PÉČE O NĚ

  • Post by : sunwind
  • Říj, 19 2016
  • Minerální kosmetika
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KOSMETICKÉ ŠTĚTCE A PÉČE O NĚ

Minerální make-up, stejně jako ostatní minerální produkty, aplikujeme výhradně pomocí kosmetických štětců, které mohou mít jak přírodní, tak syntetické štětinky. Štětce jsou vyrobené z různých materiálů a mají různé tvary, tloušťku, hustotu štětinek či velikost. Pro aplikaci minerálního make-upu doporučujeme používat syntetické štětce, protože nezpůsobují alergické reakce a snižují spotřebu minerálních výrobků.

Pro aplikaci různých minerálních produktů je potřeba mít k dispozici různé štětce. Správně vybraný štětec zajistí pohodlnou a praktickou aplikaci odpovídajícího množství make-upu.

 

Štětce pro aplikaci make-upu:

Kabuki štětecKabuki štětec

Tento štětec se používá pro nanášení tónovacího make-upu a / nebo pudru. S minerálními výrobky nanesenými tímto štětcem docílíte hladké pleti a přirozeně vypadajícího make-upu. Charakteristickým rysem tohoto štětce jsou hladké a měkké štětinky, které umožňují rovnoměrnou aplikaci minerálních výrobků. Štětinky štětce jsou husté a mají různou délku. Krátká rukojeť zajišťuje pohodlné používání.

Flat Top štětecFlat Top štětec

Tento štětec se také používá pro nanášení tónovacího make-upu. V horní části je plochý a má krátké štětinky. Díky krátkým štětinkám umožňuje aplikaci i na nedostupné části obličeje – kolem očí a nosu. Manipulace s tímto štětcem je jednoduchá i pro začátečníky.

Flawless štětecFlawless štětec

Tento štětec se používá pro nanášení minerálního pudru a / nebo jiných druhů pudrů určených k finišování líčení. Může být také používán pro nanášení minerálního tónovacího make-upu. Štětinky jsou ručně kompletované a štětec je plochý. Pomocí štětce nanášíme tónovací make-up nebo pudr, a to v tenké lehké vrstvě.

 

blush_brushBlush Brush štětec

Tento štětec se používá pro aplikaci tvářenky a / nebo bronzeru. Má stejný tvar jako Flawless štětec. Je plochý, široký, zkosený po celé délce hrany a na konci mírně rozšířený, což umožňuje aplikaci tvářenky a / nebo bronzeru na správných místech, čímž se zvýrazní nebo naopak skryjí některé obličejové rysy.

Štětec na korektor a concealerŠtětec na korektor a concealer

Tento štětec se používá pro aplikaci korektorů a pomáhá maskovat případné nedokonalosti. Je velmi univerzální a může být použit také pro aplikaci primeru a stínů. Při nanášení minerálního výrobku se jemnými pohyby štětce lehce dotýkejte pleti. Husté a pevné štětinky skvěle pokryjí právě tu oblast, kterou si přejete zamaskovat. Aplikujete-li oční stíny štětcem namokro, bude barva mnohem intenzivnější a zářivější.

 

Štětce na oční stíny

Štětce na oční stíny

Štětců na oční stíny je obrovské množství a liší se ve způsobu používání. Jejich rozdělení však není nijak striktní, můžete je používat víceméně libovolně. Zaoblené se používají nejčastěji pro nanášení stínů, ostatní pak pro stínování očních stínů. Níže jsou uvedené specifikace obou štětců:

Zaoblený štětec na oční stínyZaoblený štětec na oční stíny

Tento štětec je ideální pro aplikaci očních stínů na horní a dolní víčka. Má klenutý tvar a je určený pro tónování očního stínu podél řas a očního důlku.

Štětec na stínování očních stínůŠtětec na stínování očních stínů

Tento štětec je plochý a je určený pro stínování očních stínů. Jeho štětinky jsou zarovnané do jedné linie. Není vhodný pro nanášení minerálních produktů, jelikož se pak hromadí na okrajích štětce a stíny jsou na víčku rozloženy nerovnoměrně.

Štětec na oční linkyŠtětec na oční linky

Štětec na oční linky je navržený tak, aby jím bylo možné vytvářet výrazné a tenké linky kolem očí. Má ostrou špičku. Pomocí tohoto štětce je možné aplikovat jak téměř neviditelnou linku podél dolního a horního víčka, tak i velmi výraznou. Před použitím štětce je vhodné jej lehce navlhčit, poté ho namočit v suchém stínu a vytvořit jím linku kolem oka.

Štětec na obočíŠtětec na obočí

Tento štětec se používá k aplikaci stínu na obočí a k vytváření výrazných a přesných linek kolem očí. Je plochý, mírně zkosený. S touto pomůckou snadno vytvoříte linku obočí, to pak bude vypadat silnější. Štětcem můžete také aplikovat oční linky namokro.

Štětec na rtěnkuŠtětec na rtěnku

Tento štětec je určený pro aplikaci rtěnky a lesku na celou plochu rtů a vypadá jako štětec na concealer.

 

PÉČE O KOSMETICKÉ ŠTĚTCE

PÉČE O KOSMETICKÉ ŠTĚTCE

Péče o kosmetické štětce je velmi důležitá a není dobré ji zanedbávat zejména z těchto důvodů:

  • make-up nanesený znečištěným štětcem nevypadá kvalitně, minerální výrobky nejsou naneseny rovnoměrně;
  • znečištěný štětec může podráždit citlivou pokožku, což má nežádoucí vliv na kvalitu pleti;
  • aplikace znečištěným štětcem může vést až k několikanásobně vyšší spotřebě minerálních výrobků;
  • životnost štětců, které nejsou čištěné, se snižuje.

 

Četnost čištění štětců závisí na frekvenci jejich používání. Při pravidelném používání by se měly omýt vodou alespoň jednou za dva týdny. Štětec je vhodné ponořit do teplé vody s čistícím prostředkem. K mytí můžete také použít dětský šampon. Poté vysušte štětce ručníkem a vyrovnejte je, aby získali zpět svůj tvar. Suché štětce mějte umístěné ve vodorovné poloze tak, aby štětinky nebyly v kontaktu s povrchem. Místo, kde se štětinky spojují s rukojetí, je “Achillova pata” všech štětců.

 

S pozdravem,

Nataliia Symonova