MINERÁLNÍ MAKE-UP OD A DO Z

MINERÁLNÍ MAKE-UP OD A DO Z

První krok: PŘÍPRAVA

V první řadě je třeba mít k dispozici kosmetický štětec se syntetickými štětinkami. Opravdu je velice důležité, aby byly štětinky ze syntetiky a ne přírodní. Prášek z minerálních částic se totiž v pórovité struktuře přírodních štětinek ztrácí, čímž se opakovaně zvyšuje spotřeba minerálních výrobků.

Chcete-li používat minerální make-up, je potřeba mít k dispozici minimálně následující sadu štětců:

– velký plochý štětec na primer

– malý plochý štěteček na korektor a / nebo na concealer

– štětec na tónovací make-up a pudr

– štětec “veverčí ocásek” na tvářenku a / nebo bronzer

– štěteček na stíny

– štěteček na obočí

Potřebujeme také malou keramickou nebo skleněnou mističku (piala), která je příjemná na dotek v dlani.

Druhý krok: ČIŠTĚNÍ

Čištění pleti se provádí, protože je nutné odstranit z ní pot, nečistoty, prach a maz. Pro důkladné vyčištění je potřeba používat přípravky pro váš typ pleti. Pro mastnou a smíšenou pleť jsou vhodné gely a pěny. Pomáhají důkladně vyčistit póry, nevysušují zbytečně pokožku, smývají se vodou a pečují o mastnou pleť. Pro citlivou a suchou pleť jsou vhodné jemné čistící přípravky, jako je mléko nebo krém.

 

 

 

Třetí krok: HYDRATACE

Před nanesením minerální kosmetiky je nezbytné pleť dostatečně hydratovat, počkat alespoň 15 minut, a poté odstranit přebytečný krém ubrouskem. Je důležité tuto fázi nezanedbávat, protože správnou posloupností kroků při aplikaci minerálního make-upu dosáhneme kvalitního líčení a dokonalého výsledku.

 

 

 

 

Čtvrtý krok: PRIMER + KOREKTOR / CONCEALER

Primer by měl být aplikován jemnými tahy po celém obličeji. Primer je při používání minerálního make-upu velmi důležitý, protože sjednocuje tón a povrch pleti a bělí pigmentové skvrny a zarudnutí. Pečuje tak o pokožku, absorbuje přebytek kožního mazu a chrání před bakteriemi a škodlivým zářením.

kolo copyDrobné nedokonalosti pleti lze velmi snadno zamaskovat korektorem. Barvu produktu je pak vhodné volit právě v závislosti na barvě konkrétních nedokonalostí na tváři. Barvu korektoru si můžete vybrat dle obrázku níže. Musí být barevným opakem nedokonalosti. Na malý štěteček naneste tenkou vrstvu korektoru a poté přípravek aplikujte na tvář.

Pokud s barevným korektorem nedocílíte požadovaného výsledku, použijte concealer, který vám zajistí lepší krytí.

 

 

 

 

Pátý krok: TÓNOVACÍ MAKE-UP + BRONZER, TVÁŘENKA, ROZJASŇOVAČ

Poté, co byla věnována dostatečná pozornost čištění a hydrataci pleti, je potřeba vybrat vhodný odstín tónovacího minerálního make-upu a jemnými krouživými pohyby ho vmasírovat. V případě potřeby můžeme aplikovat ještě druhou vrstvu.

Nezapomeňte ani na bronzer, tvářenku a rozjasňovač. Tyto minerální přípravky zdůrazňují přednosti obličeje, ale ne pro všechny je tato fáze aplikace make-upu vhodná. V případě, že potřebujete upravit některé rysy obličeje, používejte tyto minerální přípravky podle daných kosmetických pravidel. Pokud se vám zdá, že je hranice mezi barvou pleti a naneseným minerálním make-upem příliš výrazná, nepřidělávejte si zbytečně práci s dalším roztíráním. Minerály se po 20-30 minutách usadí na pokožce a barevné přechody zmizí.

Šestý krok: PUDR

Pudr je nejjemnější minerální a absolutně lehoučký prášek. Pudrování je finální a velmi důležitý krok při aplikaci make-upu. Pudr dokáže vyhladit všechny jemné vrásky, zachovává pleť matnou a sametovou a odráží od ní světlo. Pudr aplikujte lehkými pohyby, postačí tenká vrstva. Po aplikaci pudru můžete ještě obličej osvěžit termální vodou!

 

S pozdravem,

Nataliia Symonova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.