PŘEDSTAVENÍ MINERÁLNÍHO MAKE-UPU – ÚVOD

PŘEDSTAVENÍ MINERÁLNÍHO MAKE-UPU – ÚVOD

Minerální make-up má zastoupení u všech make-upových produktů, které ženy potřebují, a to od základní vrstvy make-upu až po lesky a rtěnky. Minerální make-up má různorodou škálu odstínů a textur. Minerály dovedou vytvořit hutnou vrstvu a přitom pleť vůbec nezatíží, jsou velmi jemné a lehké a tudíž téměř okem nepostřehnutelné. Kromě toho mohou být také zkombinovány tak, aby získaly různé barvy a odstíny, což činí tento make-up vhodným i pro ty nejnáročnější uživatele.

Pojďme si představit všechny typy minerálního make-upu!

PRIMER

primerStejně jako „divadlo začíná již v šatně“, tak i minerální make-up začíná základní vrstvou. Primer je nejjemnější prášek bílé nebo tělové barvy. Cílem tohoto minerálního produktu je připravit pokožku na aplikaci make-upu. Obsahuje složky, které zlepšují přilnavost make-upu k pokožce. Je to tedy základní tenká vrstva make-upu, díky které vypadá pokožka naprosto přirozeně. Primer je navržen tak, aby vizuálně minimalizoval roztažené póry a skryl jemné linky a vrásky.

KOREKTOR

correctorKorektor je hustý prášek různých odstínů žluté, oranžové, zelené, fialové, modré, růžové a broskvové barvy. Používá se k zamaskování nedokonalostí pleti a k jejich korekci. Před nanesením korektoru se ujistěte o správném odstínu, který ladí s odstínem vaší pleti. Poté by měl být použit tónovací make-up.

Barevný korektor je volen podle barvy problémové oblasti, kterou potřebujeme skrýt.

Žlutý korektor slouží k zamaskování tmavých kruhů pod očima. Žlutá barva dokonale maskuje fialkové kruhy pod očima, které se často objevují v důsledku únavy, a je proto vhodná pro oživení a vyhlazení kůže jakékoli barvy.

Oranžový korektor je využíván k zamaskování modro-zelených kruhů pod očima a malých vrásek kolem očí.

Zelené a modré korektory jsou používány k zamaskování zarudnutí. Zelený je vhodný pro vytvoření teplých tónů pleti, modrý pro vytvoření studených. Zelený mátový korektor neutralizuje červenou barvu oteklých očí.

Modrý korektor je určen také k bělení stařeckých skvrn, k zesvětlování tmavých kruhů pod očima, k zakrývání kožního onemocnění zvaného „růžovka“ (latinsky rosacea) a v neposlední řadě také k maskování zarudnutí a pih.

Fialový korektor slouží k maskování bledých a nezdravých tónů pleti.

Růžový a broskvový korektor slouží k maskování nažloutlých odstínů pleti. Pomáhá také skrývat hnědé oční kontury charakteristické pro východní středomořské typy pokožky.

Všechny minerální výrobky s růžovým pigmentem (korektory, pudry, stíny) slouží ke korekci šedých tónů pleti, a jsou proto elegantním řešením, jak dát obličeji svěží a mladistvý nádech, jelikož pleť zmatní a zesvětlí.

KOREKTOR (CONCEALER)

concealerKorektor (concealer) je nejjemnější hustá pigmentovaná prášková barva. Bezpečně maskuje vady pleti, zesvětluje tmavé skvrny, vysušuje nedokonalosti a koriguje vrásky. V závislosti na odstínu pleti se korektor aplikuje lokálně na požadované oblasti obličeje před použitím tónovacího make-upu nebo po něm. Může být také používán jako základní vrstva pod stíny.

TÓNOVACÍ MAKE-UP

foundationTónovací make-up je nejjemnější prášek v pleťových tónech. Má podobu tónovacího krému. Tónovací make-up vyrovnává pleť a koriguje její drobné nedokonalosti. V závislosti na jemnosti složek může vytvořit buď silnější, nebo tenčí vrstvu a může být jak matný, tak lesklý. Minerální tónovací make-up je vhodný pro péči o všechny typy pleti a dokáže zklidnit zarudlou a podrážděnou pokožku. Snadno se aplikuje a roztírá na kůži. Tónovací make-up nevysušuje pokožku, ale zároveň skvěle saje kožní maz a pot, čímž zabraňuje lesknoucí se pleti.

ROZJASN´OVAČ (HIGHLIGHTER)

GlowRozjasňovač (highlighter) je nejjemnější třpytivý prášek, který jemně rozzáří pleť. Rozjasňovač lze aplikovat na obličej pro zvýraznění tváří, středu čela a brady, a také do vnitřních koutků očí a pod obočí. Zjemňuje obličejové rysy, takže pokožka působí hladce a měkce a dodává kůži jemný zářivý nádech. Tento minerální produkt je ideální pro vytvoření jemného stínování. Nanáší se na ty části obličeje, které chcete zdůraznit a na které chcete upoutat pozornost.

BRONZER

bronzerBronzer je nejjemnější prášek tmavých odstínů. Dává obličeji tvar, prodlužuje lícní kosti, maskuje podbradek a koriguje proporce tváře. Měl by být používán na vyčnívající části obličeje, tedy nos, tváře a lícní kosti. Pro korekci obličeje používejte bronzer o několik odstínů tmavší, než je odstín vaší pleti. Béžové odstíny vytváří iluzi spíše přirozeného opálení, zatímco tmavší odstíny dodávají pleti opálený vzhled. Zvolíme-li příliš tmavý odstín bronzeru, bude naše pleť vypadat starší. Platí, že bronzer by měl být nanášen postupně, protože přidat barvu je vždy snazší, než ji odstraňovat.

TVÁŘENKA

blusherTvářenka je nejjemnější prášek světle růžového odstínu. Slouží ke zdůraznění ruměnců ve tváři. Může mít různou texturu od matné až po saténově zářivou. Bez tvářenky je nemožné docílit perfektního make-upu. Dodává pleti svěží a živý nádech. Používá se také pro zvětšení rtů.

PUDR

veilPudr je nejjemnější prášek v pleťových tónech. Poslední krok za dokonalým minerálním make-upem. Dokáže zcelit make-up, vyhlazuje linky, zahlazuje barevné přechody, odstraňuje nežádoucí lesk a odráží světlo, vyhlazuje nedokonalosti pleti, vytváří tzv. „photoshop efekt“. Pudr má různou texturu od matné až po saténově zářivou. Lze jej aplikovat na obličej, a to včetně očního okolí, stejně jako na krk a dekolt.

STÍNY NA OBOČÍ

Stíny na obočí mají podobu jemného prášku tmavých odstínů a pomáhají rychle a snadno dosáhnout co nejpřirozenějšího vzhledu obočí. Díky stínům lze dosáhnout vizuálního efektu výrazného obočí a také znatelně zvětšit jeho objem. Celková podoba make-upu je s upraveným obočím mnohem měkčí a přirozenější.

STÍNY

Stíny jsou nejjemnější prášek různých barev a odstínů. Díky široké paletě barev vytváří jedinečné vizuální efekty a v závislosti na úhlu pohledu a dopadu světla mění své barvy. Mohou být kombinovány, čímž můžeme vždy docílit individuálních kombinací. Aplikují se v jedné vrstvě po druhé, a to jak nasucho, tak namokro.

Dle struktury stíny dále dělíme:

Matte / Velvet – matný stín s hutnou strukturou, bohaté pigmenty. Mohou mít mírně saténový lesk.

Shimmer – hutný odstín s jemným leskem. Na světle vytváří různé barevné efekty.

Glimmer (saténová a perleťová) – hutné stíny s perleťovým odstínem.

Sparkle – hutné vysoce pigmentované stíny s třpytkami. Mohou být také použity jako rozjasňovač.

OČNÍ LINKY

Tužka na oči je tvořena hutnými vysoce pigmentovanými stíny. Oční linky jsou aplikovány na oční víčko namokro. Díky mokrému štětečku získáme potřebné množství stínů a aplikujeme je na oční víčko v tenkých linkách.

 

S pozdravem,

Nataliia Symonova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.