VÝHODY A NEVÝHODY MINERÁLNÍ KOSMETIKY

VÝHODY A NEVÝHODY MINERÁLNÍ KOSMETIKY

Výhody minerálního make-upu:

  1. Minerální kosmetika je hypoalergenní a obsahuje následující základní složky: oxid titaničitý, sericit, oxid železa, slídu, oxid zinečnatý, nitrid boritý, kaolin a další.
  1. Minerální make-up není biologickým prostředím živých bakterií, a ty se proto nemohou rozvíjet. Tím je zajištěno, že při jeho používání prakticky neexistuje riziko zánětu, a to ani pro osoby, které mají problematickou pleť. Minerální make-up nemá datum spotřeby.
  1. Minerály, které tvoří make-up, neucpávají póry. Naopak mají celou řadu pečujících a léčebných vlastností: vysušují lůžka zánětů (akné), stahují póry a mají ochranný faktor. Minerální make-up neobsahuje toxické složky, jako jsou parabeny, syntetická barviva a konzervační látky, alkohol, emulgátory, parfémy, mastek, oxid bismutitý, chlorid a další, které mohou mít nepříznivý vliv na lidskou pokožku.
  1. Minerální make-up je ideální pro osoby s citlivou a problematickou pletí (například se stařeckými skvrnami, červenými žilkami, jizvičkami po akné, akné). Výrazně zmatňuje pokožku a v matném stavu ji i udržuje. Je vhodný pro používání v různých klimatických pásmech. Má ochranné vlastnosti, chrání před slunečním zářením a nemá absolutně žádné alergické kontraindikace a štiplavý zápach. Je možné ho velmi snadno a rychle aplikovat, nestírá se, dokonale zakrývá nedokonalosti a skvrny, maskuje vrásky a zmírňuje podráždění. Při jeho používání se neobjevuje absolutně žádný pocit stahování kůže nebo efekt „masky“. Minerální kosmetika není testována na zvířatech.
  1. Minerálním make-upem můžete šetřit. Jeho odstíny jsou velice syté a minerální látky, které ho tvoří se vyznačují vysokým stupněm jemnosti. Úsporná je také speciální technika aplikace. Díky tomu můžete výrazně snížit obvyklé množství kosmetických přípravků a také je můžete použít vícekrát.

 

Minerální kosmetika má nicméně i své nevýhody:

  1. Minerální kosmetika má formu nejjemnějšího prášku a uchovává se v nádobkách. Tento způsob nemusí být pro všechny komfortní, jelikož mohou být kosmetické přípravky při aplikaci nešetrným zacházením rozsypány.
  1. Používání minerálního make-upu vyžaduje určitou zručnost. Ta je nutná zejména při aplikaci syntetickým štětečkem.
  1. Před nanesením make-upu je nutné nanést na obličej krém, případně jej jinak navlhčit.

 

S pozdravem,

Nataliia Symonova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.